Produkt dnia
Stojak do hulajnogi Zielony
Stojak do hulajnogi Zielony
31,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Co wiesz o systemach kompresji hulajnogi wyczynowej?

Systemy kompresji w hulajnogach, to nic innego jak sposób zamocowania kierownicy, widelca i podestu, tak żeby razem współpracowały i tworzyły prawdziwą, kompletną hulajnogę wyczynową. Występują trzy popularne typy systemów kompresji w hulajnogach wyczynowych, to: HIC Hidden Internal Compression, SCS Standard Compression System, ICS Internal/Inverted Compression System.
Jakie zastosowanie ma konkretny system kompresji? Oczywiście każdy z rodzajów systemów kompresji ma swoje zalety w konkretnych zastosowaniach, jak i minusy. Jedno z najtrudniejszych pytań dotyczących użytkowania hulajnóg, jest pytanie o to jaki system kompresji wybrać. Postaramy się Wam jak najlepiej wytłumaczyć jakie są różnice w systemach i opowiedzieć o ich mocnych i słabych stronach.
Jedne z pierwszych systemów kompresji były HIC, zaraz po gwintach :). To co musisz wiedzieć na temat HIC, to że składa się na niego bezgwintowy widelec z gwiazdkową nakrętką, bezgwintowy headset, podkładka i ponadwymiarowa kierownica ze szczeliną. HIC jest najprostszym spośród tych trzech systemów. To co należy zrobić, to przykręcić śrubę wewnątrz widelca, nasadzić kierownicę i sprzęt gotowy do jazdy. Jeśli szukasz czegoś niezawodnego, łatwego i lekkiego, HIC będzie idealny.
System kompresji SCS został zaprojektowany przez Andrew Broussarda, właściciela Proto Scooters. Każda z firm produkuje tego typu systemy. SCS jest na pewno najtwardszym systemem kompresji. Z tym systemem nie musisz się bać, o jakiś luz na kierownicy, czy też zniszczenie jej szczeliny. Do tego wygląda bardzo dobrze . Jeśli chodzi o wady SCS, to jego to jego waga – jest najcięższym systemem kompresji. Żeby dokręcić SCS jedyne co musisz zrobić, o wkręcić śrubę w gwiazdkę, włożyć kierownicę bez
szczeliny do SCS i skręcić to - dokręcając po kolei, delikatnie wszystkie śruby, aż do pełnego skręcenia. Jednak jeżeli szukasz czegoś silnego, bardzo wytrzymałego i dobrze wyglądającego, to wybieraj system kompresji SCS.
Systemy kompresji ICS to oczywiście jedne z najlżejszych systemów. Niestety też najsłabszym i najtrudniejszym w użytkowaniu. Na ten system składają się długa śruba ICS, standardowej wielkości kierownica, bezgwintowy widelec bez gwiazdowej śruby i bezgwintowy headset. Nie jest też zbyt wytrzymały, ponieważ jedynym elementem trzymającym wszystko razem jest ta długa śruba.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl